[Václavice] [Oldřichov na Hranicích] [Uhelná] [Donín] [Nisa] [Loučná] [Důl Kristýna] [Dolní Suchá] [Dolní Sedlo] [Horní Sedlo] [Pískovcové hory] [Grabštejn] [Hrádek nad Nisou]

 
 
 

První díl Hrádecké vlastivědy z pera Marka Řeháčka s kresbami Petra Poldy vyšel jako příloha měsíčníku Hrádecko v říjnu 1998. Od té doby mnoho čtenářů netrpělivě čeká na každé další pokračování, aby se mohli začíst do vyprávění věnovaného místům, kde žijeme, přírodě, která nás obklopuje i lidem, které můžeme denně potkávat stejně jako těm, které už nikdy nepotkáme. Marek chodí po kraji a na řádcích svých knih spojuje své dojmy a pocity s historickými údaji kronik i vyprávěním starousedlíků. Skládá tak mozaiku, která ač možná není vždy úplně historicky přesná, poví nám o životě našeho kraje mnohem víc, nežli jiné publikace. Markovo vyprávění doplňují  Petrovi obrázky. Nezbývá než obdivovat, jak mistrně jeho tužka zachycuje minulost i naší současnost.  

 

 

Autoři

Nahoru

 

Marek Řeháček

Petr Ferdyš Polda

Narodil se 23. září 1975 v Liberci, po absolvování gymnasia v blízkém Frýdlantě pracoval nějaký čas jako příležitostný dělník a prodavač v libereckém knihkupectví; posléze vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy university v Brně. Při práci i studiu si přivydělával jako novinář a publicista (Kalendář Liberecka, Region, Liberecký den, Jizerské a Lužické hory, Náš kraj, Právo, Kolumbus, Hrádecko).
>>>

Narodil se 22. června 1960 v Liberci, po vystudování Střední průmyslové školy strojní pracoval jako montážní dělník a kontrolor v motorárně LIAZu. Prošel celou řadou dalších zajímavých povolání - pastevec, manažer, správce koupaliště, grafik a novinář. Od počátku devadesátých let se navíc živí jako výtvarník. Příležitostně se též zabývá reklamní tvorbou.
>>>

 

 

Nahoru

 

Oblastní informační server